Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN
політика

Новий план: США та Іран створять “лінію зв’язку” для проходу Ормузом, – CNN

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної “лінії зв’язку”. Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Profactor з посиланням на CNN.

Про створення “лінії зв’язку” спільно заявили посередники переговорів у Швейцарії – Катар та Пакистан. Новий канал комунікації має допомогти уникати інцидентів і непорозумінь на воді.

Згідно з меморандумом, безпечний рух торгових суден гарантується на 60 днів. Протягом цього часу Іран зобов’язався зробити все можливе, щоб кораблі могли вільно, безпечно та безкоштовно проходити з Перської затоки до Оманського моря і назад.

CNN нагадує, що Ормузька протока була одним із головних важелів впливу Тегерана протягом усього переговорного процесу.

Читайте також: Іран оголосив результати переговорів зі США та поступки, яких вдалось домогтися

Ще 20 червня іранське військове командування погрожувало повністю перекрити цей важливий морський шлях. Таким чином Іран хотів відповісти на удари Ізраїлю по Лівану та нібито невиконання Вашингтоном умов щодо припинення війни.

Напругу посилив і американський лідер Дональд Трамп. Він пригрозив взяти протоку під контроль США, через що дипломатичні переговори опинилися на межі зриву.

Коментарі Вимкнено до Новий план: США та Іран створять “лінію зв’язку” для проходу Ормузом, – CNN